Anglia 2006-2009.


Anglia jest krajem, gdzie wykształcone w długiej i aktywnej historii symbole wciąż pozostają żywe w świadomości narodu. od Big Bena do Katedry w Cantenbury, od Stonehenge po Long Man of Wilmington, od dalekiej północy po plaże Kornwalii. wpływy Anglii w świecie wciąż pozostają ogromne i jest to jedna z pozostałości ogromnego, jednak wciąż nie zapomnianego imperium. pierwszą rzeczą, która rzuca się tu turystom w oczy jest system życia knajpowego, jako kwintesencja angielskiej kultury. i nieważne, czy mówimy o ekskluzywnym pubie w centrum Londynu, tradycyjnym angielskim zajeździe czy o śmierdzącej piwem spelunie gdzieś w zapyziałej wiosce na wschodzie. to na startej upływem czasu podłodze, wśród tysięcy pint rozlanego piwa, gromadzą się, przebywają i bawią Anglicy.. hmm, no i właściwie to tak bardzo tu nie pada..

Londyn -- wciąż dorzucam zdjęcia (pokaz slajdów/slideshow):

Londyn nocą -- wciąż dorzucam zdjęcia (pokaz slajdów/slideshow):

klify między Eastbourne a Seaford (pokaz slajdów/slideshow):

Tonbridge -- wycieczka do hrabstwa Kent, do miasteczek Tonbridge i Royal Tunbridge Wells z powodu wyścigu Tour de France w 2007 roku. wyścig mknął ulicami tych niewielkich mieścin, a ja złapałem kolarzy pomiędzy dwoma wioskami. zdjęcia obrazują przygotowania do wyścigu, oprawę, przejazd maratonu poprzedzającego wyścig i samych kolarzy -- 45 zdjęć (pokaz slajdów/slideshow):

Portsmouth -- zdjęcia z jednego z najważniejszych historycznie portów w Europie. to stąd wypływała potężna flota brytyjska podczas wielu wieków swojej dominacji na wodach całego świata. oprócz statków (dzisiaj muzeum) w porcie znajduje się wieża Spinnaker Tower, z której rozciąga się niesamowity widok aż na wyspę Isle of Wight -- 30 zdjęć (pokaz slajdów/slideshow):

Eastbourne -- show lotniczy odbywający się co roku w nadmorskim kurorcie Eastbourne (East Sussex), jak również kilka ujęć z samego miasta. link do notki na blogu -- 30 zdjęć (pokaz slajdów/slideshow):

Rye -- historyczna osada w płd-wsch Anglii -- warto przespacerować się tradycyjnymi brytyjskimi uliczkami, zjeść rybę z frytkami i posiedzieć nad rzeką. galeria zawiera również kilka ujęć malowniczego zamku Bodiam -- 60 zdjęć (pokaz slajdów/slideshow):

Alfriston -- przykład malowniczej brytyjskiej wioski. główna ulica, kilkusetletnie karczmy, piękny kościół, zielone przestrzenie. galeria obejmuje również kilkanaście zdjęć okolic.. -- 45 zdjęć (pokaz slajdów/slideshow):