pierwsza moja gra napisana we frameworku XNA dla środowiska Windows. jest to dość swobodna konwersja gry Balloon Rescue napisanej w 1983 roku na Commodore 64. pomysł ten sam, ale znacznie unowocześniłem grywalność wprowadzając elementy arcade: poruszajšcy się przeciwnicy, pływy wodne czy paliwo dla naszego bohatera. za grafikę odpowiedzialna jest moja żona, muzykę za zgodą skonwertowałem bezpośrednio z sidów C64. wyniki zapisywane są w globalnej bazie danych, tak więc wskazana jest gra online.
Niedziela Cudów -- symulator piłkarski: http://ankudowicz.com/


gra w typowanie wyników meczów piłkarskich napisana w .NET w języku C#. początkowo zakładałem stworzenie symulatora piłkarskiego, który w sposób zgodny z rzeczywistością (w oparciu o liczne czynniki charakteryzujące każdą z drużyn) potrafiłby generować wyniki meczów ligi polskiej. projekt jednak znacznie się rozwinął i docelowo postanowiłem zrobić z tego grę. mamy więc swój budżet i możliwość typowania wyników każdej kolejnej kolejki ligowej. aplikacja symuluje cały sezon piłkarski, aktualizuje tabelę, co dla kibica piłki nożnej, a ligi polskiej w szczególności, może być fajną zabawą. projekt wciąż znajduje się w fazie produkcji.
TMbuilder -- the easiest Translation Memory export creator: http://ankudowicz.com/tmbuilder


aplikacja napisana w jezyku C# środowiska .NET, tworzy pliki Translation Memory wykorzystywane w wiekszości aplikacji tłumaczeniowych CAT (np. SDL Trados lub Wordfast). program jest darmowy, do pobrania ze strony domowej projektu (już ponad 2000 pobrań). w planach dodatkowe opcje i lokalizacja aplikacji na kilka innych języków.

kolejny skrypt tworzący galerie zdjęć, tym razem parsujący albumy Flickr-a. skrypt umożliwia przeszukiwanie photostream-a, słów kluczowych lub photoset_id, a także wstawienie odpowiednich klas w czysty kod html. w przeciwieństwie do skryptu Picasy, tutaj mamy możliwość ręcznego wybrania interesujących nas zdjęć, automatycznego dobrania ich wielkości oraz wygenerowania kodu html.

parsujący skrypt php i XPath podający 'na tacy' bezpośrednie i konfigurowalne linki oraz atrybuty wszystkich zdjęć albumu. obiektem wejściowym jest link do pliku RSS albumu Picasy, a skrypt może być przydatny dla osób hurtowo osadzających zdjęcia z Picasy na własnych stronach www -- 80% zdjęć na tomxx.net linkowanych jest właśnie z serwerów Google. obecna konfiguracja sprowadza sie tylko do podania rozmiaru zdjęcia w linku docelowym, ale bya może wkrótce dopiszę kilka dodatkowych opcji, np. automatyczne tworzenie albumów www.

7kb programik konsolowy kopiujący lub przenoszący pliki do katalogów wg porządku alfabetycznego. przydatny przy szybkim sortowaniu tysięcy plików, np. mp3.